SportRo
Bine ai venit pe SportRo! Distractie Placuta Si Succes La Postari!
Lista Forumurilor Pe Tematici
SportRo | Reguli | Inregistrare | Login

POZE SPORTRO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Ank_beleaua pe Simpatie
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
35 - 51 ani
SportRo / Liga 1 / BADEA DEZMINTE CA BORCEA A FOST TRECUT PE LINIE MOARTA  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Ady
Antrenor Principal

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 261
Īntr-un interviu acordat site-ului oficial al clubului Dinamo, preşedintele Nicolae Badea a dezminţit informaţiile privind trecerea pe linie moartă a directorului general Cristian Borcea.

''Nu s-a īntāmplat nimic la Dinamo īn ultima perioadă, cel puţin din acest punct de vedere. Nu au fost nici retrogradări, nici promovări la excepţional, a spus Badea. Nu īnţeleg cum au apărut astfel de speculaţii. Cristian Borcea este directorul general al clubului, cu prerogativele stabilite īn organigrama şi īn statutul clubului''.

Badea a confirmat cu această ocazie că Borcea nu este membru al Consiliului de Administratie ''Nu are cum să fie! Directorul general nu este membru al Consiliului de Administraţie la nici o societate de acţiuni din lume. Ar fi o incompatibilitate. Dacă vreţi să lămurim ceea ce urmăresc de fapt unii jurnalişti, e altceva! Nu s-a pus problema unor modificări sau, şi mai mult, nu s-a pus problema restrāngerii atribuţiilor pe care Cristian Borcea le are la Dinamo. Domnul Borcea a avut şi la FC Dinamo atribuţii executive fără să fie membru al Consiliului Director. Īn cadrul SC Dinamo 1948 SA este director general şi acţionar, nefiind membru al Consiliului de Administraţie. Noi am apreciat că Dinamo are nevoie ca unul dintre acţionari să ocupe funcţia de director general, iar domnul Borcea era cel mai recomandat dintre noi toţi pentru această funcţie'', a precizat Nicolae Badea.

Despre superba victorie (6-1) obţinută īn faţa Oţelului īn Groapă, Badea a spus: ''Mă bucur că am depăşit un moment delicat după ratarea calificării īn grupele Cupei UEFA. Dinamo poate reveni īn lupta pentru titlul de campioană''

Nicolae Badea s-a arătat foarte mulţumit şi de faptul că un număr mare de jucători dinamovişti, şase, au fost convocaţi la loturile naţionale şi alţi doi, Galliquio şi Romanovs, la reprezentativele din Peru şi Letonia. ''Este o dovadă că Dinamo revine īncet, īncet īn circuitul performanţei, revine īn lupta pentru primele locuri, pentru obiectivele pe care le aşteaptă toţi suporterii noştri. Este şi o dovadă a valorii individuale a jucătorilor. Nu uitaţi că Scarlatache nu a putut evolua din cauza unei accidentări, iar Ropotan este suspendat pentru meciul naţionalei de tineret'', a precizat preşedintele clubului Dinamo.


pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la