SportRo
Bine ai venit pe SportRo!
Distractie Placuta Si Succes La Postari!
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
SportRo | Reguli | Inregistrare | Login
POZE SPORTRO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Alesiandra
 | Femeie 24 ani Cluj cauta Barbat 28 - 58 ani |
|
Ady
Antrenor Principal
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 261
|
|
Intr-un interviu acordat în presa locala, vicepresedintele CA al FC Botosani, Cornel Sfaiter s-a declarat încântat de munca depusa de cei doi tehnicieni la echipa. Totodata, Sfaiter este încrezator în sansele formatiei moldovene de a se mentine în plutonul fruntas din Liga a II-a, seria I.
“Sunt foarte multumit de cum lucreaza antrenorii de la FC Botosani. Si afirm acest lucru cu toata sinceritatea. Atât Leo cât si Giani sunt tot timpul preocupati de jucatorii tineri si de obtinerea performantei. Antrenorii îsi fac bine treaba si nu am ce sa le reprosez. Este mult de munca la Botosani pâna vom avea dreptul sa visam real la o promovare în primul esalon fotbalistic. Important este ca în urma jocurilor prestate sa fim în fruntea plutonului, în primele cinci locuri si sa ne perfectionam jocul de la o etapa la alta. Si, repet, pâna acum, având în vedere conditiile financiare, sunt multumit. Dar, totodata, sunt convins ca este loc de mai bine. In etapa urmatoare avem o noua oportunitate de a ne consolida locul doi în clasament. Jucam la FC Sacele, echipa aflata pe penultimul loc, fara nicio victorie dupa opt etape si putem obtine trei puncte. Sunt convins ca jucatorii vor face tot ce le sta în putinta pentru a obtine victoria si pentru a avea un moral bun înaintea meciului de acasa cu FCM Bacau, din etapa a X-a”, a spus Sfaiter.
|
|
| pus acum 18 ani |
|